דואגים למים חמים: המדריך המלא לבחירת נפח הדוד

התקנת דוד שמש

0 85

אתם עוברים אל דירה חדשה או שהחלטתם להחליף את דוד החשמל שלכם בדוד שמש? ברכות חמות וחמימות! המים החמים עתידים לזרום אליכם בקלות רבה, אך על מנת להבטיח זאת עליכם לבצע התקנת דוד שמש עם טכנאי מקצועי, מנוסה ומיומן. מעבר לכך שמדובר על עבודה המתבצעת על הגובה ועל כן חשוב לבצע אותה רק דרך טכנאים מוסמכים, הרי שעבודה עם איש מקצוע מבטיחה לכם גם את העבודה האיכותית ביותר. אולי ידעתם ואולי גם לא, אך על מנת ליהנות ממים חמים זמינים שישרתו אתכם על הצד הטוב ביותר, עליכם לבחור דוד בנפח מתאים. המדריך המלא, לפניכם:

 

גרים לבד או בזוג? זה הנפח עבורכם

ניתן לקטלג את נפחי הדוד לשלוש קבוצות עיקריות. הקבוצה הראשונה היא אנשים החיים לבדם, לרוב סטודנטים או אנשים צעירים השוכרים דירה משלהם, או זוגות צעירים הגרים בדירה הראשונה שלהם. התקנת דוד שמש היא אכן צעד חכם, אך חשוב לדעת איך עושים זאת. הנפח המומלץ לקבוצה זו הוא דוד בנפח של כ-80 ליטרים. קחו בחשבון כי בסופו של דבר מדובר על נפח מומלץ, כך שבמידה ואתם עושים המון אמבטיות או צורכים מים חמים בצריכה שהיא מעבר לסטנדרט המקובל, יומלץ לכם לבחור בנפח אחר.

 

זוג הורים ושני ילדים – במה עליכם לבחור?

משפחה ממוצעת כיום היא משפחה הכוללת זוג הורים ועוד שני ילדים. במקרים אלו, ההמלצה היא ללכת על נפח דוד של 120 ליטרים. שימו לב כי תוכלו ליהנות מנפח דוד זה גם אם יש לכם ילד נוסף ומדובר בסך הכל על חמישה נפשות בבית. החישוב נעשה על פי דפוס הצריכה שלכם, כאשר נלקח בחשבון השימוש שלכם במים החמים באמבט ועוד שימוש נוסף שעושים בברז המטבח לצורך שטיפת הכלים.

 

אם אתם משפחה ברוכת ילדים ואתם גרים בקורת גג אחת עם בין 6 ל-8 נפשות, יומלץ לכם במעמד התקנת דוד שמש להגדיל את נפח הדוד ולבחור בדוד של כ-150 ליטרים. ככל שתבחרו בנפח דוד מתאים יותר, כך תמצאו את עצמכם בפחות סיטואציות בהן המים החמים נגמרים לכם באמצע השימוש.

 

Leave A Reply

האימייל שלך לא יוצג באתר