השכרת רכב לטווח ארוך

0 16

בדרך כלל כאשר מדברים על השכרת רכב מתייחסים לתקופות קצרות יחסית. מרבית הסיבות שבגללן אנשים שוכרים רכב הן קצרות מועד- לצורך טיולים, מעברי דירה, הובלות חפצים, חתונה או אירוע מיוחד אחר ועוד.

אך ישנם גם מצבים בהם יש צורך ברכב לטווח ארוך יותר, של מספר חודשים או אפילו שנה וכדאי לחשוב גם במקרים כאלו על פתרון של השכרת רכב. 

למרות שחלק גדול משוק הרכב מתבסס היום על שיטת הליסינג, שיטה זו אינה מתאימה לטווחי ביניים. עסקאות הליסינג נחתמות לתקופה של 3-5 שנים בדרך כלל ולכן אינן מכסות מקרים בהם נדרש רכב לשנה או שנתיים. השכרת רכב לטווח ארוך יכולה להיות פתרון מצויין למצבים כאלו. 

למרות שהשכרת רכב נחשבת לשירות יקר יחסית, חשוב לדעת שהמחירים בהשכרה לטווח ארוך אינם דומים לעסקאות קצרות טווח והם הרבה יותר סבירים. באופן עקרוני, ככל שנשכור רכב לתקופה ארוכה יותר, כך מחיר השכירות ירד.

 

היתרונות של השכרת רכב לטווח ארוך

 

כאשר מישהו מגיע לשיחות של מספר חודשים או שנה, כאשר מישהו עורך פרוייקט קצוב בזמן שמצריך שימוש ברכב, כאשר נמצאים בשנת שבתון כלשהי ובמצבים נוספים, כדאי מאוד לשקול השכרת רכב כפתרון ארוך טווח. כפי שצויין, עסקאות הליסינג אינן נותנות מענה לתקופות כאלו וקניית רכב היא לא תמיד אפשרית ובודאי לא תמיד כדאית מבחינה כלכלית.

החזקת רכב פרטי היא משימה לא פשוטה בכלל. מלבד הצורך להתעסק בחיפושים וברכישה, יש כמובן את ההוצאה הכלכלית שאינה מסתכמת בעלות הרכב. אגרות רישוי, ביטוח חובה, ביטוח מקיף, טיפולים תקופתיים, מבחן שנתי- כל אלו הן הוצאות משמעותיות ביותר עבור תקציב משפחתי ואם ניתן למנוע אותן באמצעות השכרת רכב לטווח ארוך בהחלט כדאי לשקול את האפשרות הזאת ברצינות.

כאשר בוחרים רכב להשכרה לטווח ארוך, חשוב להתמקד קודם כל בצרכים היומיומיים הבולטים של השימוש בו. אם מרבית הנסיעות הצפויות הן עירוניות, כדאי לבחור ברכב קטן, קומפקטי וזריז. אם הנסיעות העיקריות הן רחוקות וארוכות כדאי לבחור בדגם נוח ומרווח יותר. יועצי המכירות בסוכנויות הרכב ידעו להתאים לכם את הדגם הטוב ביותר עבור הצרכים הנדרשים.

 

Leave A Reply

האימייל שלך לא יוצג באתר