חלונות שחרור עשן

0 55

הרבה אנשים נוטים לחשוב שבעירה, שריפה, היא מה שמסכן את האדם, אך זה נכון חלקית, שכן חלק גדול מאנשים לא נפגעים מהאש עצמה אלא משאיפת עשן שנוצר כתוצאה מהשריפה. לכן, הטיפול במקרה של שריפה, חייב להתבצע לא רק באש שבוערת אלא גם בעשן. לשם כך בדיוק נוצרו חלונות שחרור עשן.

אנחנו יכולים למצוא היום, מגוון רחב של כלים אשר מאפשרים שחרור עשן מבניינים בהם פורצת שריפה, עשן כלוא בחדר אשר יש בתוכו אנשים ועלול לסכן אותם. חלונות שחרור עשן נחשבים לאלמנט הטוב ביותר שמאפשר לעשן להתפרץ החוצה בצורה מסודרת ובכך לנקות את החדר לגמרי או לפחות באופן כזה שיהיה ניתן לנשום בצורה סבירה יותר שהעשן לא ייכנס אל מערכת הריאות.

אנחנו יכולים למצוא חלונות ותריסים שחרור עשן אשר ניתן להתקין אותם במבנים בגדלים ומסוגים שונים. החלונות אמורים להיפתח בצורה אוטומטית, על מנת שבעת שריפה, הם יעבדו באופן מידי ולא יהיה צורך להתחיל ולהתעסק איתם על מנת שיהיה ניתן להשתמש בהם.

לפני שנסביר כיצד הם עובדים והיכן נכון להתקין את החלונות, נציין שבמבנים מסוימים זו חובה להתקין חלונות שחרור עשן ורצוי להתקין אותם בכל מקום בו יש כמות גדולה של אנשים, זאת על מנת להקל עליהם מן הסתם בעת שריפה ולהבטיח את ביטחונם. יש להתקין חלונות כאלה בכל קומה לכיוון אחר.

כיצד עובדים חלונות שחרור עשן

כאמור, חלונות אלו אמורים לעבוד באופן אוטומטי, כך שברגע שפורצת שריפה במקום, החלונות נפתחים באופן אוטומטי או לחילופין, חלק מהם נפתח, ואז העשן שכלוא בחדר משתחרר. ישנה אפשרות גם שתהיה מערכת שתשאב את העשן ותשחרר אותו דרך אותם חלונות במהירות רבה יותר.

כאמור, אותם חלונות אמורים להיפתח בצורה מהירה ופשוטה, על מנת שיהיה ניתן לשחרר את העשן כמה שיותר מהר. החלונות אמורים להיות בנויים בצורה כזו, שהעשן יתפרץ כלפי חוץ מבלי להפריע ומבלי לגרום נזק לסביבה. לשם כך צריך גם לוודא שהחלונות לא חסומים, בשום שלב, גם אם אין חשש שתפרוץ שריפה, שכן אנחנו לא יודעים אם היא תקרה או לא.

ישנן חלונות שעובדים על מנועים, כלומר, ברגע שפורצת שריפה, המנוע עובד אוטומטית ופותח את החלון, במקרים אחרים מדובר על חלונות שעובדים באופן לא אוטומטי, כלומר, יש צורך ללחוץ על כפתור על מנת שהמנוע יתחיל לעבוד ויפתח את החלון. מן הסתם, הכפתורים אמורים להיות מותקנים בכל חדר, במקום נוח וברור שקל להגיע אליו.

לסיום חשוב להדגיש, אם מתקינים חלונות שחרור עשן, זה חייב להתבצע במקביל להתקנת מערכת כיבוי אש, שתי המערכות ביחד יכולות להבטיח לנו ברמה גבוהה, תחושת ביטחון במקרה שפורצת שריפה במבנה. באופן כזה אנחנו לא נוכל להשתמש במבנה בצורה בטוחה.

Leave A Reply

האימייל שלך לא יוצג באתר