כלור לבריכות

0 173

כל מי שהיה אי פעם בבריכה, וסביר להניח שמרבית הישראלים היו לפחות פעם אחת בחייהם בבריכה, יודע שנהוג לשים במים טבליות כלור. כמות הטבליות אשר נהוג לשים היא על פי גודל הבריכה, כאשר בדרך כלל נהוג לשים מדי יום מספר טבליות אך ביחס נכון שכן אחרת יעלה ריח חריף ולא נעים מהבריכה. לכל בריכה יש הוראות מיוחדות, כמה טבליות כלור נשים וכיצד.

כעת עולה שאלה, למה בכלל אנחנו צריכים כלור לבריכות? יש לכך מספר הסברים, העיקרי הוא לשמור על בריכה נקייה. כאשר אנחנו נכנסים אל תוך בריכה, אנחנו מביאים איתנו ריחות ונוזלי גוף, שלא נדבר על נוזלים אחרים שיכולים לצאת בזמן השהייה בתוך הבריכה. הכלור דואג שהמים יהיו נקיים ושום דבר שאנחנו מביאים איתנו לא יישאר בתוך הבריכה וישפיע עלינו או על משתמשים אחרים.

אומנם יש בבריכה פילטרים ומשאבות שדואגות לסנן את המים, אך זה לא מספיק, לכן צריך לשים מספר טבליות כלור על מנת שהמים יהיו נקיים לאורך זמן. אנחנו צריכים לזכור, אם אנחנו נחליט שלא להשתמש בכלור, הרי שאנשים ישחו בתוך זיעה או מיצי גוף אחרים וזה עלול להיות מסוכן וכמובן לא נעים.

שימוש בכלור לבריכות צריך להתבצע בכל סוג של בריכה, לא משנה אם מדובר בבריכה ביתית או בריכה ציבורית. כמובן, ככל שיש יותר אנשים אשר משתמשים בבריכה כך חשוב יותר להקפיד על כך, לכן בבריכות ציבוריות יהיה נהוג להשתמש בכמות גדולה של כלור לבריכות, ומן הסתם התחזוקה של הבריכה תהיה שונה מאשר במקרה של בריכה ביתית. אך גם בבריכה שמשתמש בה אדם פרטי אחד, רצוי מאוד גם להשתמש במשאבות, רובוטים ואלמנטים אחרים שיסננו את המים וישמרו אותם נקיים וגם להשתמש בכלור.

את הכלור עצמו ניתן לרכוש בשורה של מקומות, הן בחנויות והן אצל חברות שמתמחות במכירת מוצרים לבריכות, והן במקומות שמספקים ציוד לבית, כולל ציוד לבריכות. בשנים האחרונות בגלל הגידול הנרחב של מספר הבריכות הביתיות, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר מקומות שמציעים לכם מוצרים וציוד לבריכות ביתיות ואחרות. מן הסתם, כל מוצר וכל ציוד מתאים לסוג מסוים של בריכה, הן על פי אופי המבנה שלה והן על פי הגודל שלה. מבחינת כלור לבריכות, הרי שמדובר בחומר דומה לכל הבריכות ועל כן, אנחנו יכולים להשתמש בכלור שמתאים לבריכות ציבוריות גם עבור בריכות ביתיות, בכמות הנדרשת כמובן.

Leave A Reply

האימייל שלך לא יוצג באתר