כללי הבטיחות לנסיעה בקלנועית

קלנועית יד 2

0 109

אחרי שהחלטתם להתחדש עם קלנועית יד 2 לטובת הקלה על איכות החיים או במסגרת מילוי התפקיד שלכם, חשוב שתעמדו בכללי הבטיחות לנהיגה בקלנועית. נסיעה בקלנועית אינה דומה לנסיעה ברכב פרטי, כך שחשוב שתאמצו לעצמכם הרגלים בטוחים לנסיעה בטוחה.

 

צייתו לרמזורים גם בקיבוץ ובמושב

המון אנשים הנהנים מהשימוש בקלנועית, נוהגים בה בתחומי המושב והקיבוץ. בעוד הקלנועית מסייעת גם לבני הגיל השלישי, היא גם מסייעת לאנשים העובדים בקיבוצים ומושבים בכך שהיא מניידת אותם בקלות בתוך תחומי המושבים והקיבוצים. המון פעמים ישנה תחושה כאילו וחוקי התנועה אינם חלים על אלו הנוהגים במושב או בקיבוץ – זאת מאחר ומדובר על כבישים קטנים ועל תנועה מצומצמת מאד. בדיוק במקומות בהם ממעיטים בחשיבות התמרורים וחוקי התנועה, שם מתרחשות תאונות מצערות. על כן, לאחר שמגיעות לכם ברכות חמות על רכישת קלנועית יד 2, עליכם גם לשמור על חוקי התנועה ולציית לתמרורים הניצבים בדרכים.

 

אפוד זוהר וכולם רואים אתכם

נהיגה על רכב פרטי מעניקה לכם את האפשרות לבלוט, זאת מאחר ויש את הפנסים הקדמיים והאחוריים המספרים לנהגים האחרים בדרך על הימצאותכם על הכביש. הנהיגה בקלנועית היא קצת שונה, זאת מאחר ומדובר על כלי רכב שהוא חשוף, כך שאתם חייבים להתבלט. בנסיעה באור היום אין כל בעיה והרי שכל הנהגים יבחינו בכם, אך כשהשמש יורדת ואתם נוהגים בקלנועית, עליכם לנקוט באמצעי זהירות. ההמלצה הברורה היא לעלות על הקלנועית אך ורק עם אפוד זוהר – בלי קשר לשעה ביום. כך, אתם מסגלים לעצמכם הרגל קבוע ושומרים על הבטיחות שלכם ושל יתר הנהגים.

 

הקפידו על בדיקות תקופתיות

לצד החבר'ה הצעירים שנוהגים על הקלנועית בשדות התעופה, מרכזי הקניות ובתוך קיבוצים ומושבים כחלק בלתי נפרד מתפקידם, גם ישנו הקהל המבוגר יותר הנוהג על הקלנועית בכדי להתנייד בקלות יתרה ממקום למקום. בכדי להבטיח שהנהיגה שלכם אכן בטוחה ושאינכם מסכנים את עצמכם ואת יתר הנהגים בדרכים, הקפידו לבצע בדיקות פעם בשנה. אילו בדיקות? כאלו שיוכלו להעיד על כשירות הנהיגה שלכם. לרוב אלו בדיקות עיניים שיכולות לשקף בעיה או לשלול בעיה, ובעיקר להבהיר לכם האם אתם כשירים לנהיגה, גם על קלנועית.

 

נסיעת אקסטרים? לא עם הקלנועית

בהנחה והייתם נוהגים על רכב פרטי, אין כל ספק שהייתם רוצים להשתעשע בנסיעה בתוך השלוליות. אכן, מדובר על חוויה נהדרת במיוחד, אך לא כשאתם נוהגים על קלנועית חדשה או קלנועית יד 2. בעוד כלי הרכב יכולים לעמוד בעומסים שכאלו ובתנודות המגיעות בעקבות מגע עם השלוליות, הקלנועית עדינה הרבה יותר ואינה מותאמת לנסיעה בתנאים שכאלו. על כן, הימנעו מנסיעות אקסטרים מסוכנות והקפידו לנסוע על דרכים אידיאליות שלא מסכנות אתכם.

 

הימנעו מירידות חדות

ובנוסף, כלל חשוב מאד לנסיעה עם הקלנועית הוא שלא לנהוג בירידות חדות. שוב, מתבקשת ההשוואה אל הרכב הפרטי שאיתו כמובן אינכם מוגבלים כלל בכל הקשור לירידות, אך כשזה מגיע אל הקלנועית דווקא כן. מדובר כלי עזר המסייע לכם להתנייד בקלות, תוך שאתם נוהגים במהירות נמוכה. נסו להימנע כמה שיותר מירידות מאד חדות וזיכרו כי הקלנועית מותאמת לדרכים עירוניות.

 

Leave A Reply

האימייל שלך לא יוצג באתר