מערכות שחרור עשן

0 80

בדרך כלל אנחנו שומעים על מערכות איתור עשן, מערכות שכוללות גלאים מסוגים שונים אשר מטרתן לאתר יציאת עשן בתוך המבנה או בסביבתו, מתוך כוונה לשמור על בטיחות הנוכחים במקום או מתוך כוונה לשמור על איכות הסביבה. הרבה פעמים אותן מערכות מיועדות לא רק לאתר דליפת עשן אלא לאתר שריפה או דליפה של חומרים מסוכנים.

אך לצד מערכות אלו, אנחנו יודעים שיש מערכות שחרור עשן, מערכות ייחודיות שמטרתן לאפשר שחרור מסודר של העשן אל מקומות מוגדרים, באופן כזה אנחנו יכולים להיות בטוחים שהעשן משתחרר בצורה בטוחה ונוחה אל מקום שהוא אמור להיות בו ולא לכל מקום במבנה, על מנת שלא יסכן את הנוכחים וכן שלא יגרום נזק לציוד ולמכשירים.

מערכות שחרור עשן מתבססות על מערך שלם של כלים ואמצעים אשר מאפשרים שחרור מסודר ובטוח. בין היתר, מדובר על תעלות שמעבירות את העשן ממקום אחד למקום אחר, פתחים ויציאות דרכם אפשר להעביר את העשן אל חדרים מסוימים ועוד. מן הסתם, אותן מערכות שחרור עשן מותקנות בכל מקום בו יש סכנה שתהיה דליפה של עשן, וכן דליפה של חומרים מסוכנים בעקבות זאת. באופן כזה אפשר לטפל בסיטואציה בצורה הרבה יותר פשוטה ונוחה.

לפני שנסביר כיצד מתקינים מערכות שחרור עשן, חשוב לומר, מערכות שכאלה לא בהכרח יותקנו רק במפעלים או במבנים בהם נעשה שימוש בחומרים מסוימים אלא אנחנו נמצא שימוש נרחב במערכות מסוג זה, במגוון רחב של מבנים, מפעלים וכן בתי מסחר, קניונים ועוד. הסיבה היא, בכל מקום בו יש כמות גדולה של אנשים, קיים חשש שתהיה דליפה של עשן עם חומרים וריחות אשר עלולה לסכן את הנוכחים במקום. לכן חשוב מאוד להתקין מערכת שחרור עשן שתשמור על ביטחונם.

כיצד מתקינים מערכות שחרור עשן

על מנת להתקין מערכת שחרור עשן, יש להשתמש ביועצים שמתמחים בכך, הם יבחנו כיצד המבנה בנוי ובאיזה אופן ניתן להתקין את המערכת על מנת לקבל תוצאה אופטימאלית. הם יבחנו היכן אפשר למקם את אותם חללים אליהם ישתחרר העשן, וכן, הם יבדקו את כל דרכי המילוט שקיימים במקום על מנת לבדוק, שאכן כל מי שנוכח במקום, יוכל לעזוב אותו בצורה נוחה.

חשוב להשתמש באנשים בעלי רקע מקצועי רב, בעלי ניסיון בתחום, רק כך יהיה אפשר להתקין מערכות שחרור עשן ברמה הגבוהה ביותר. מן הסתם, המערכות צריכות להיות מותאמות לגודל המבנה ולאופי השימוש שעושים בו. סביר להניח שבמבנים בהם יש שימוש בחומרים רעילים, הרי שיותקנו מערכות הרבה יותר מתקדמות מאשר במבנים אחרים, מבנים רגילים, בהם יש צורך להתקין מערכות שכאלה, לצורך בטיחות האנשים אשר שוהים במקום.

בסיום תהליך ההתקנה, תתבצע בדיקה של המערכת לוודא שהיא עובדת באופן תקין וטוב.

Leave A Reply

האימייל שלך לא יוצג באתר