קייאקים

0 45

אף על פי שבישראל אין הרבה נהרות ונחלים, הרי שהספורט הימי הוא מאוד פופולארי כאן, זה נובע מהעובדה שבישראל יש רצועת חוף מצפון ועד לדרום, וכן בגלל שמזג האוויר מאפשר לצאת כמעט כל יום וליהנות מפעילות כזו או אחרת, בים, בבריכה או בנהרות או בנחלים.

אחת הפעילויות האהובות ביותר על ישראלים רבים, היא שייט בקייאקים. יש מי שמבצע אותה כחלק מפעילות ספורטיבית שהוא עושה, כמו שאחרים רוכבים או רצים ויש מי ששט בקייאקים אך ורק למטרות הנאה, בין אם זה בסופי שבוע או בחגים, לבד או בני משפחה וחברים.

בשביל ליהנות משייט קייאקים ולעשות את זה נכון, יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שיוצאים לשטח. למשל, חשוב מאוד לדעת כיצד לעבוד עם הגוף בצורה נכונה, כיצד להפעיל את הידיים באופן כזה שהמשוטים ימשכו את הסירה בצורה חזקה אך יעילה, לכיוון הנכון.

צריך לומר, בשביל שזה יקרה צריך להפעיל הרבה כוח, לא כל אחד יכול לעשות את זה. במקרים רבים בשייט קייאקים, אנחנו יכולים לראות עבודה קבוצתית, כלומר עבודה של מספר אנשי צוות אשר משיטים את הקייאק. במקרה כזה, יש צורך גם ביכולת לעבוד ביחד, כצוות אחד, יש צורך לדעת כיצד להזיז את המשוטים במקביל.

השימוש בקייאקים דורש גם יכולת שליטה מרבית על המשוט ועל הקייאק, זה דורש גם יכולת לקרוא את תנאי מזג האוויר ותנאי המים בהם מתכוונים לשוט. אין היגיון לצאת לשוט ביום חורפי, גשום וסוער, אז הרוחות ימשכו את הקייאק למקומות מסוימים ולא תהיה לנו שום יכולת לשלוט על הקייאק. זה כמובן עלול להיות מסוכן.

חשוב להבהיר עוד נקודה בהקשר זה, לא כל אחד יכול להשיט קייאק, ייתכן מאוד שעם הזמן, ככל שמתאמנים ומתחזקים זה יתאפשר, אך לשם כך יש הרבה עבודה על שרירי הליבה, קרי חזה, בטן, כתפיים, ידיים, יש חשיבות לעשות תרגילי כושר שונים ולדעת כיצד לעבוד עם הרגליים והידיים בצורה נכונה. כיום אנחנו יכולים למצוא חוגים שמכשירים ילדים לשייט קייאקים זאת במטרה שבעתיד הם יוכלו לעסוק בכך, באופן חובבני או מקצועני, על פי בחירתם.

לסיום, שייט קייאקים יכול להיות מאוד מעניין ומאתגר, אך לשם כך צריך לדעת כיצד לעבוד, צריך לשמור על הגוף, על תזונה נכונה וכמובן חשוב שיהיה קייאק ברמה גבוהה עם שאר הציוד הנדרש בשביל לבצע את הפעילות כמו שצריך, מתי שאנחנו רוצים.

Leave A Reply

האימייל שלך לא יוצג באתר