ניקוי שטיחים בשיטת WeClean

0 121

כמעט בכל בית בישראל, יש לפחות שטיח אחד. שטיחים הם פריטים נוחים לשימוש, במיוחד אם יש ילדים קטנים בבית או תינוקות בגיל זחילה, שטיחים הם פריט חשוב המסייע להתפתחותם.

בשוק של היום, יש מגוון רחב של שטיחים, הנפוצים שבהם הינם: שטיחים פרסיים, שטיח שאגי, שטיחי עבודת יד לסוגיהם, שטיח מכונה פשוט, סינים, אפגניים, טורקיים ועוד.

ניקוי שטיחים עם שואב

ניקוי שטיחים באופן עצמאי

לפני שתתחילו לגשת למלאכת הניקוי, יש לבחון את השטיח, לדעת ממה הוא מורכב (לרוב יופיע בתגית השטיח של יצרן השטיח שלכם). לאחר בדיקת רכיבי השטיח, מומלץ לערות ניסיון קטן במקום שהוא פחות בולט לעין וזאת ע"מ למנוע נזק בלתי הפיך כגון: ירידת צבע, שפשוף ועוד.

כדי להסיר לכלוך חציוני ויבש וכן אבק מצטבר, מומלץ לעבור עם שואב אבק פשוט על השטיח.

מעבר לניקוי שטיחים מקצועי הקש כאן.

ניקוי שטיחים בשיטת המים והחומץ

על שיטת החומץ כניקיון בוודאי שמעתם, אך מה שאינו ידוע הוא, אין הכוונה לחומץ "הרגיל" הנמכר בסופר, אלא לחומץ טבעי המיוצר מייבוש פירות. חומץ טבעי בריא יותר, מסכן פחות ואף טוב יותר לניקוי מפני שהוא אינו יכול להוריד את צבע השטיח.

יש לערבב בתוך כוס 50% מים ו-50% חומץ טבעי, לאחר הערבוב, יש לקחת מברשת ניקוי (נמכרת כמעט בכל חנות/מכולת). מומלץ לעשות שימוש במברשת ניקוי בעלת שערות רכים, יש לקחת את המברשת, לטבול אותה בתוך תערובת המים והחומץ, ולשפשף בתנועות רחבות ועגולות על השטיח.

טיפ חשוב בחלק מסוגי השטיחים: ישנם סוגי שטיחים המצריכים הרטבה מלאה כדי למנוע מצב של כתמים חדשים כתוצאה מהמים.

במקרים בהם יש כתמים קשים כמו כתמי צבע, מומלץ אף להיעזר בנוזל לניקוי כלים ומברשת קשה יותר.

סוגי שטיחים

שאיבת השטיח וייבושה

צריך לזכור, כל הרטבה מצריכה ייבוש. לכן, יש לקחת מטלית יבשה ולספוג לתוכה את המים והחומץ שהכנסתם בזה הרגע. אם יש ברשותכם מרפסת/גינה/חצר מומלץ להניח את השטיח שם לייבוש.

הסרת ונטרול ריחות שתן

אם כלבתכם או החתול שלכם השתינו על השטיח, אין להיבהל. כל מה שעליכם לעשות הוא לפזר כמות גדולה! של אבקת סודה לשתייה על השטיח, להשרות כשעתיים ולשאוב חזרה.

למעשה, סודה לשתייה הוא התחליף הטבעי הטוב ביותר לחומרי ניקוי שונים. סודה לשתייה מיוחד בשל היותו מפיג ריחות ואף כתמים בחלק מרהיטי הבית.

שיטה נוספת להפגת ריחות לא נעימים היא באמצעות הוצאתם לשמש מספר ימים, השמש כבר תעשה את העבודה עבורכם.

אם חפצתם בניקוי שטיחים מבית WeClean חייגו אלינו ואנו נשמח לסייע 1700-500-318

Leave A Reply

האימייל שלך לא יוצג באתר